Aktualności - cos_zielonego

Przejdź do treści

Menu główne:

PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,, COŚ ZIELONEGO”

  25.05.2017r odbyły się obrady Jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,COŚ ZIELONEGO” organizowanego przez Stowarzyszenia ,,JESTEM” i ,,UŚMIECH DZIECKA’’ działających na terenie SOSW w Lublińcu.
 
  Na Konkurs wpłynęło 2040 prac z czterech kategorii wiekowych:
  kategoria I (I-III) –503 prac,
  kategoria II (IV-VI) – 580 prac,
  kategoria III (gimnazja) – 341 prac,
  kategoria IV (uczniowie ze szkół specjalnych i klas integracyjnych z niepełnosprawnością – szkoła podstawowa i gimnazjum) – 616prac.
  
  Skład Jury:
  ALEKSANDRA HERBOWSKA – MATERA – mgr sztuki
  CZESŁAWA WŁUKA – projektant graficzny
  MARZENA ZAJĄC – nauczyciel SOSW
  MAGDALENA STRZELECKA – nauczyciel SOSW, prezes Stowarzyszenia ,,JESTEM”

 W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy brali udział w naszym konkursie. Ocena prac nadesłanych na tegoroczną zieloną edycję była b. trudna, zaskakiwała oryginalność i wielka plastyczna wrażliwość młodych ludzi. Zaobserwowana przez Was rzeczywistość ze szczególnym uwzględnieniem zielonego koloru, to ciekawa i piękna przygoda również dla nas jurorów. Jako jury szukaliśmy wrażliwości, emocji, zwracaliśmy uwagę na zastosowane techniki plastyczne, estetykę wykonania, szukaliśmy tego czegoś, czegoś zielonego.

Jury wyłoniło następujących laureatów :

KATEGORIA I (klasa I-III)

  I miejsce –     Zofia Bugajewska, 8lat
               Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej
               ,,Prawobrzeże”, Szczecin
               Opiekun: Małgorzata Wrzosińska
  II miejsce – Tymon Pawłowski,8lat
               Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
               Opiekun: Grzegorz Karpiński
  IIImiejsce – Martyna Stajer,8lat
               SCK, pracownia plastyczna „Okienko”, Siemianowice
               Opiekun: Dorota Micior – Gajewska

WYRÓŻNIENIA:

  1.  Antonina Wolny,7 lat
          Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik
          Opiekun: Ewa Tomas- Modlich
  2.  Jagna Walkowiak, 8lat
                  Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej
                  ,,Prawobrzeże”, Szczecin
                  Opiekun: Małgorzata Wrzosińska
  3.  Emilia Gomola, 9lat
           Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik
           Opiekun: Ewa Tomas - Modlich
  4.  Szymon Tomanek, 7lat
           SCK - Zameczek, pracownia plastyczna
           „ Na winklu”, Siemianowice Śl.
           Opiekun: Paulina Matysek
  5. Mikołaj Pietras, 10lat
           Publiczna Szkoła Podstawowa, Długosiodło
           Opiekun: Agata Pędzich
  6. Wiktor Rechulicz, 8lat
           Szkoła Podstawowa nr 42, Lublin
           Opiekun: Anna Czajka

  KATEGORIA II (KL. IV-VI)

  I miejsce –   Szymon Piotrowski, 11lat
                Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
                Opiekun: Grzegorz Karpiński
  II miejsce –  Karolina Malik, 11lat
                Młodzieżowy Dom Kultury, Katowice
                Opiekun: Bogdan Borowski
  III miejsce – Alicja Chojnacka, 13lat
        Młodzieżowy Dom Kultury, Rybnik
        Opiekun: Ewa Tomas- Modlich

  WYRÓŻNIENIA:

  1. Kaja Kubiak,11lat
                   Fundacja Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej
                   ,,Prawobrzeże”, Szczecin
                   Opiekun: Małgorzata Wrzosińska
  2. Oliwia Fiołek, 12lat
           Szkoła Podstawowa nr1, Brzozów
           Opiekun: Lucyna Dobrowolska
  3. Juliusz Norek, 10lat
           Zespół Szkolno-Przedszkolny nr1, Kościerzyna
           Opiekun: Danuta Landowska
  4. Aleksandra Zberek, 12lat
           Szkoła Podstawowa Nr3, Lubliniec
           Opiekun: Stefania Biela
  5. Matylda Biernat, 11lat
           Publiczna Szkoła Podstawowa, Długosiodło
           Opiekun: Agata Pędzich
  6. Oliwia Sąsiadek, 10lat
           Szkoła Podstawowa Nr12, Otwock
           Opiekun: Beata Bany

  KATEGORIA III (GIMNAZJUM)

  I miejsce -  Maja Duszak, 13lat
      Młodzieżowy Dom Kultury , Chełm
      Opiekun: Elżbieta Krzywicka
  II miejsce - Sandra Wiśniewska,14lat
      Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
      Opiekun: Teresa Olczak
  III miejsce - Przemysław Liboska, 16lat
       Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein, Lubliniec
       Opiekun: Anna Bałdyga
 III miejsce - Alicja Staniek, 16lat
       Zespół Szkół Plastycznych, Dąbrowa Górnicza
       Opiekun: Damian Pacha

WYRÓŻNIENIA:

  1. Aleksandra Piętka, 13lat
               Społeczne Gimnazjum Nr27, Warszawa
               Opiekun: Edyta Katarzyna Dąbrowska
  2. Marcelina Hojdak, 13lat
                       Młodzieżowy Dom Kultury, Gorlice
                       Opiekun: Grzegorz Karpiński
  3. Magdalena Okrój, 15lat
               Zespół Szkolno-Przedszkolny nr3, Kościerzyna
               Opiekun: Danuta Landowska
  4. Gabriela Węcław, 15lat
                      Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.”,  
                      Czechowice- Dziedzice
              Opiekun: Klaudia Grygierczyk
  5. Wiktoria Łubaczuk, 15lat
             Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr7, Chełm
             Opiekun: Edyta Bubiłek-Wójcik

  KATEGORIA IV ( UCZNIOWIE ZE SZKÓŁ SPECJALNYCH I KLAS INTEGRACYJNYCH Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ - SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM)

  NAGRODY:

  Jakub Czerwiński
                 Zespół Szkół Specjalnych Nr2, Sosnowiec
                 Opiekun: Agata Lenarczyk
  Izabella Lange
                Zespół Szkół Specjalnych, Grudziądz
                Opiekun: Beata Kulwicka
  Szymon Winkler
                 SOSW Lubliniec
                 Opiekun: Elżbieta Mizera
  Michał Hinc
                SOSW, Zamość
                Opiekun: Barbara Łuczka
  Sylwia Ciochoń
                 SOSW, Mielec
                 Opiekun: Mariola Jurek
  Bartosz Purzycki
                 Zespół Szkół Specjalnych Nr2, Sosnowiec
                 Opiekun: Agata Lenarczyk
  Lena Baranowska
                 SOSW, Słupca
                 Opiekun: Ilona Witkowska
  Wiktoria Adamczyk
                 SOSW, Mielec
                 Opiekun: Bożena Charlak
  Paulina Pytel
                 Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-
                 Wychowawczy, Gudowo
                 Opiekun: Klara Czapska
  Dorota Mucha
                 SOSW, Mielec
                 Opiekun: Bożena Charlak

  WYRÓŻNIENIA:
  - Piotr Płatek
                 SOSW, Mielec
                 Opiekun: Mariola Jurek
  - Eryk Radłowski
                 SOSW, Mielec
                 Opiekun: Mariola Jurek
  - Ewa Maciejewska
                 SOSW, Słupca
                 Opiekun: Ilona Witkowska
  - Artur Krupa
                 SOSW, Dęblin
                 Opiekun: Marcin Paśnicki
  - Martyna Wawrzyniak
                 SOSW Rydzyna
                 Opiekun: Halina Skorupska
  - Wiktoria Szcześniak
                   Publiczne Gimnazjum, Stąporków
                   Opiekun: Maria Wiśniewska
  - Katarzyna Rzeszowska
                   Zespół Szkół Specjalnych Nr3, Bytom
                   Opiekun: Ilona Hajduk, Bożena Makles,
                   Bartłomiej Zbączyniak
  - Patryk Skwarczyński
                   Zespół Szkół Specjalnych Nr 90, Warszawa
                   Opiekun: Joanna Mikołajczyk
- Sebastian Mielczarek
                   Zespół Szkół Specjalnych Nr 90, Warszawa
                   Opiekun: Joanna Mikołajczyk

WSZYSTKIM LAUREATOM SERDECZNIE GRATULUJEMY
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbędzie się 06.06.2017 o godz.9 na terenie naszego ośrodka
ZAPRASZAMY

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego